کارتن سازی افرا پک

شرکت کارخانه کارتن سازی کرج کمالشهر

کارتن بسته بندی محصولات بهداشتی و آرایشی

کارتن بسته بندی محصولات بهداشتی و آرایشی| تولید کارتن بهداشتی
۵/۵ - (۱ امتیاز)

کارتن از کاربردهای فراوانی در میان صنایع برخوردار است که یکی از مهم‌ترین کاربردهای آن در صنعت بهداشتی جهت بسته بندی محصولات بهداشتی و آرایشی است.

کارتن بسته بندی محصولات بهداشتی و آرایشی از اهمیت خاصی برخوردار است. بدین منظور به کیفیت و بسته بندی این محصولات توجه بسیاری می‌شود. همچنین ایجاد طرح و نقش‌های متنوع و جذاب بر روی کارتن بسته بندی محصولات آرایشی و بهداشتی نکته قابل توجهی است که موفقیت‌های بسیاری را به همراه خواهد داشت.

صنعت کارتن سازی و جعبه سازی از جمله صنایعی است که نقش مهمی در صنایع دیگر دارد. بگونه‌ای که بسیاری از صنایع مهم مانند بسته بندی مواد غذایی، صنعت لوازم الکترونیکی، تبلیغات، صنعت دارویی و… بدان وابسته هستند.

در این مقاله به بررسی کامل نقش کارتن در بسته بندی محصولات آرایشی و بهداشتی خواهیم پرداخت. در طی این مقاله شما با اهمیت کارتن در صنعت بهداشتی، مزایا کارتن بهداشتی و بسیاری از مطالب مرتبط با این حوزه آشنا خواهید شد.

ما در کارتن سازی کرج همواره در تلاشیم با ارائه مطالب جامع و مفید در صنعت کارتن سازی و بسته بندی، شما را در انتخاب بسته بندی مناسب خود یاری نماییم.

 

کارتن بسته بندی محصولات بهداشتی و آرایشی

تولید کارتن بسته بندی محصولات بهداشتی و آرایشی

محصولات آرایشی و بهداشتی بدلیل تماس با پوست و مو افراد، از اهمیت بسیاری برخوردار هستند. بنابراین لازم است آن‌ها را درون بسته بندی‌هایی قرار دهیم که دسترسی عوامل مخرب به درون بسته بندی غیر ممکن باشد.

در تولید کارتن بسته بندی محصولات بهداشتی و آرایشی از مواد اولیه با کیفیت و مرغوب استفاده می‌شود. زیرا علاوه بر حفظ ایمنی محصول، این کارتن‌ها نقش مهمی در بازاریابی و فروش محصول خواهند داشت. بنابراین بسیاری از تولیدکنندگان محصولات بهداشتی بدنبال بسته بندی با کیفیت با ظاهری زیبا و جذاب هستند. شرکت‌های کارتن سازی همچون افراپک با درک این مطلب دست به خلق ایده‌های نوینی در تولید کارتن اقلام بهداشتی و آرایشی زده‌اند.

استفاده از کارتن محصولات بهداشتی و آرایشی، امکان شناسایی آسان محصول برای مشتریان را فراهم خواهد شد و مصرف‌کنندگان براحتی می‌توانند به محصول مورد نظر خود دسترسی یابند. همچنین با استفاده صحیح از شیوه‌های بازاریابی می‌توانید به برندینگ محصول خود نیز کمک نمایید. در واقع بسته بندی شما نمایانگر هویت و برند شما باشد.

 

اهمیت استفاده از کارتن در بسته بندی محصولات بهداشتی و آرایشی

بطورکلی کارتن به عنوان یکی از پرکاربردترین انواع بسته بندی شناخته شده است که تمام ویژگی‌ها و مزایا یک بسته بندی مناسب را در بردارد.

بسته بندی مناسب می‌تواند در کنار تمام مزایا، فروش محصول را نیز تضمین نماید. اولین چیزی که در هنگام خرید به چشم مشتریان می‌خورد، بسته بندی و ظاهر محصول است که مشتریان را ترغیب و یا منصرف از خرید می‌نماید. به همین علت شرکت‌های بزرگ همچون تولیدکنندگان محصولات آرایشی که امروزه تقاضای آن رو به افزایش است، با سرمایه گذاری بر روی بسته بندی محصولات خود، به شکلی متمایز در بازار حضور یافته و بخش عظیمی از فروش را از آن خود می‌نمایند. پس بسته بندی را انتخاب نمایید که سبب درخشش و تمایز محصولات شما از دیگر رقیبان شود.

اگر در انتخاب و طراحی بسته بندی خود مشکل دارید می‌توانید از تجربیات و دانش متخصصان و کارشناسان کارتن سازی افراپک به طور رایگان بهره مند شوید.

 

مواد اولیه در تولید کارتن بسته بندی محصولات بهداشتی و آرایشی

تولید کارتن بهداشتی و آرایشی در کارتن سازی کرج

در تولید کارتن بسته بندی محصولات بهداشتی و آرایشی از مواد اولیه مختلفی در شرکت‌های کارتن سازی استفاده می‌شود که پرکاربردترین نوع بسته بندی، جعبه مقوایی است.

بسته بندی در صنعت آرایشی و بهداشتی به دو دسته تقسیم می‌شود که عبارتند از:

بسته بندی اصلی:

بطری‌های شیشه‌ای، پلاستیکی بصورت دایره‌ای، لوله‌ای، بشقابی که یکی از نمونه‌های مشهود آن در شیشه‌های ادکلن و اقلام آرایشی است.

 

بسته بندی فرعی یا کمکی:

همان جعبه بسته بندی محصولات آرایشی و بهداشتی است. باتوجه به نیاز کسب و کارها و ابعاد اجناس، جعبه مقوایی در اندازه، شکل، جنس و طرح‌های چاپی متنوعی تولید می‌شوند که البته از این جعبه‌های بسته بندی برای انبارکردن و حمل و نقل ایمن محصولات آرایشی نیز استفاده می‌شود. همچنین از بسته بندی‌های فرعی در چیدمان‌های منظم قفسه‎‌ها نیز استفاده می‌شود.

مقوا پرکاربردترین ماده اولیه در ساخت بسته بندی‌های محصولاتی از این قبیل است که از جمله مزیت‌های آن سبک وزن بودن، استحکام و مقاومت بالا و چاپ پذیری است.

برای محصولات حساس و شکننده مانند عطر و ادکلن، سایه، پنکک و محصولاتی از این قبیل که نیاز به مراقبت و جلوگیری از هر گونه تکان خوردن، خردشدن و نشت رطوبت دارند، می‌بایست از کارتن منقسم یا جداکننده برای نگهداری محصول استفاده کرد.

برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به درون بسته بندی و حفظ چاپ بسته بندی می‌توانید از روکش‌های سلفونی بر روی آن استفاده نمایید.

 

دلایل استفاده از کارتن بسته بندی محصولات آرایشی و بهداشتی

حفاظت از بهداشت: کارتن‌های آرایشی و بهداشتی به عنوان یک لایه محافظ میان محصول و محیط خارجی عمل می‌کنند. این حفاظت از بهداشت و عدم تماس مستقیم محصول با آلودگی‌ها را تضمین می‌کند.

 

نگهداری بهینه: محصولات کارتنی با طراحی‌های مناسب به نگهداری بهینه از محصولات آرایشی و بهداشتی کمک می‌کنند. این محصولات به دلیل ساختار محکم کارتن و تنوع اندازه‌ها، امکان جای‌گذاری محصولات مختلف را با دقت فراهم می‌کنند.

 

سازگاری با محیط زیست: کارتن آرایشی و بهداشتی به عنوان یک گزینه دوست‌دار محیط زیست شناخته می‌شوند. این کارتن‌ها قابلیت بازیافت دارند و در کاهش استفاده از مواد پلاستیکی نیز نقش دارند.

 

نقش کارتن در زیبایی محصول

زیبایی و طراحی کارتن بسته بندی محصولات بهداشتی و آرایشی

 

کارتن آرایشی و بهداشتی با ترکیبی از نگهداری بهینه، حفاظت از محیط زیست و تأثیر در صنعت زیبایی، به یک محصول جذاب و کارآمد در حوزه زیبایی و بهداشت تبدیل شده‌ است. این محصولات نه تنها به کاربران امکان استفاده آسان از محصولات آرایشی و بهداشتی را می‌دهد، بلکه با طراحی‌ خلاقانه و زیبا نیز تجربه ی جذابی به محصولات اضافه می‌کند. انتخاب این محصولات به کاربران اطمینان می‌دهد که محصولاتشان به درستی نگهداری می‌شود.

با توجه به روند رشد صنعت زیبایی و بهداشت، کارتن بسته بندی محصولات آرایشی و بهداشتی نیز در آینده، بازاری پررونق‌تر و متنوع‌ تر خواهند داشت. ادغام فناوری‌های جدید با طراحی‌های خلاقانه می‌تواند تجربه کاربری را به سطح جدیدی ارتقا دهد.

 

نکات کلیدی در بسته بندی محصولات بهداشتی و آرایشی

باتوجه به نکات گفته  شده، دریافتید که بسته بندی محصولات بهداشتی و آرایشی اهمیت بالایی دارند. در کنار توجه به بسته بندی مناسب شما باید به برخی نکات ضروری که -در ادامه عنوان می‌شود- برای حفظ ایمنی محصول توجه نمایید.

۱. استفاده از نایلون حبابدار برای مهار محصول شکستنی و جلوگیری از شکستگی و یا ایجاد آسیب بر روی محصول و جعبه هر محصول

۲. استفاده از کارتن مناسب و محکم که به درستی محصول در ون آن جا شده و برای ارسال آماده شود. لازم است درون هر کارتن محصولات به خوبی مهار شوند تا از جابه جایی آنها در زمان ارسال جلوگیری شود.

۳. استفاده از سلفون برای جلوگیری از مخدوش شدن جعبه اصلی محصول و یا آسیب رسیدن به بدنه محصولات در زمان حمل و نقل.

۴. در انتخاب بسته بندی باید توجه داشته باشید که کارتن بسته بندی دقیقا متناسب و هم اندازه محصول باشد زیرا اگر کارتن کوچکتر از محصول باشد، بستن درب کارتن به صورت نیمه باز ظاهر ناخوشایندی را ایجاد کرده و عدم رضایت مشتری را در پی داشته باشد. اگر کارتن یا جعبه بسته بندی بزرگتر از ابعاد محصول باشد، علاوه بر هزینه بیشتر باعث آزاد بودن محصول درون جعبه خواهد شد.

 

موارد استفاده کارتن بسته بندی محصولات بهداشتی و آرایشی

 • بسته‌ بندی محصولات آرایشی: برای بسته ‌بندی اصلی برای محصولات آرایشی مانند رژلب، پنکیک، کرم‌های پوست، سایه چشم
 • بسته ‌بندی محصولات مراقبت از پوست و مو: بسته‌بندی محصولات مراقبت از پوست و مو مانند شامپو، لوسیون، کرم‌های مرطوب‌کننده
 • بسته ‌بندی محصولات بهداشتی: بسته‌بندی محصولات بهداشتی مانند صابون دست، دستمال‌های مرطوب، پنبه،
 • بسته ‌بندی محصولات عطری
 • حفاظت از محصولات حساس به نور
 • توزیع و حمل و نقل
 • تخصیص و مارک‌گذاری
 • تبلیغات و برندینگ

 

مزایای کارتن‌ بسته بندی محصولات بهداشتی آرایشی

 • حفاظت از محصولات در برابر آسیب های احتمالی
 • شناسایی آسان محصول به مشتریان
 • افرایش فروش و صرفه اقتصادی
 • دوستدار محیط زیست و بازیافت پذیر
 • استفاده چندمنظوره برای طیف گسترده‌ای از محصولات آرایشی و بهداشتی
 • حفاظت از کیفیت محصول
 • تخصیص

 

کارتن بسته بندی محصولات بهداشتی چه تفاوتی با دیگر کارتن بسته بندی ها دارد؟

برای پاسخ به این سوال باید به ویژگی‌های کارتن بسته بندی محصولات بهداشتی و آرایشی توجه داشته باشیم. تفاوت کارتن بسته بندی بهداشتی با دیگر کارتن بسته بندی‌ها در ویژگی‌هایی است که دارای آن هستند. به عنوان مثال، کارتن بسته بندی بهداشتی دارای ویژگی‌هایی مانند مقاومت در برابر رطوبت، جلوگیری از نفوذ آب، جلوگیری از نفوذ هوا و حفظ تمیزی و بهداشتی بسته بندی است که در کارتن بسته بندی معمولی ممکن است وجود نداشته باشد.

علاوه بر این، کارتن بسته بندی بهداشتی معمولاً برای بسته بندی محصولاتی مانند مواد غذایی، داروها و محصولات بهداشتی استفاده می‌شود که نیاز به حفظ بهداشت و کیفیت بالای بسته بندی دارند. در حالی که کارتن بسته بندی معمولی ممکن است برای بسته بندی محصولاتی مانند لوازم خانگی و مواد شیمیایی استفاده شود که نیاز به حفظ بهداشت و کیفیت بسته بندی کمتری دارند.

در کنار تمام این نکات، کارتن اماده محصولات بهداشتی و آرایشی از جنس کاغذی مقاوم به نام مقوا تولید شده است که بدلیل برخورداری از ویژگی هایی که گفته شد مورد استفاده در بسته بندی محصولات آرایشی و بهداشتی قرار میگیرد.

 

قیمت جعبه یا کارتن‌ بسته بندی محصولات آرایشی

سفارش عمده

در خرید هر نوع کارتن، حتما به این نکته توجه داشته باشید که خرید کارتن عمده به صرفه‌تر می‌باشد. به عنوان مثال هر چه تیراژ کارتن سفارش جعبه‌های شما بیشتر باشد، قیمت تمام شده سفارشات شما مناسب تر خواهد بود.

جنس کاغذ

همچنین جنس جعبه در تعیین قیمت نهایی بسیار اثر می‌گذارد و توجه به اینکه جنس آن از کاغذ کرافت است یا کارتن سینگل فیس  در قیمت نهایی بسیار مهم می‌باشد.

نوع ورق کارتن

در تولید کارتن از ورق کارتن ۳ لایه، ۵ لایه و ۷ لایه استفاده می‌شود. اینکه جعبه‌های سفارشی شما از چه نوع ورق کارتنی تولید شوند در قیمت نهایی اثر بخش خواهد بود. ورق کارتن ۷ لایه به مراتب از ورق کارتن ۳ لایه و ۵ لایه گرانتر خواهد بود.

طراحی و چاپ

ایجاد طرح و نقش‌های مورد نظر خود بر روی کارتن بسته بندی مستلزم هزینه خواهد بود.

توجه داشته باشید که سرمایه گذاری بر طراحی بسته بندی و استفاده از طرح‌های خلاقانه در زیبا سازی بسته بندی محصول می‌تواند در بازاریابی و فروش محصول شما موثر واقع شود.

شما می‌توانید قبل از طراحی بسته بندی محصول خود چاپ جعبه و بسته بندی محصولات آرایشی، بهداشتی را که اخیرا انجام شده است، بررسی کنید. باید در نظر داشته باشید که بسته بندی و طراحی محصول شما مدرن و به روز باشد که این امر باعث می‌شود بسته بندی شما به مدت طولانی تاثیر خود را داشته باشد و از هزینه‌ی اضافی نیز جلوگیری شود.

 

نتیجه گیری

کارتن بسته بندی محصولات بهداشتی و آرایشی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که در هنگام تولید باید به برخی از استاندارها دقت شود. مواد اولیه مورد استفاده در کارتن لوازم آرایشی و بهداشتی از دیگر کارتن‌های بسته بندی متفاوت است و باید در برابر رطوبت و نفود آب و دیگر عوامل مخرب مقاوم باشد.

در این مقاله شما با اهمیت استفاده از کارتن در صنعت بهداشتی و آرایشی آشنا شدید و دریافتید که کارتن، بسته بندی مطمئن و ایمن برای انواعی از محصولات می‌باشد. همچنین در این مقاله با ویژگی‌ها و کاربردهای کارتن محصولات بهداشتی و آرایشی آشنا شدید.

اگر در ابتدای کار هستید و در انتخاب کارتن بسته بندی مناسب محصول خود سردرگم هستید؛ می‌توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما از تجربیات واحد مشاوره تخصصی کارتن سازی کرج کمالشهر بهره مند شوید. کارشناسان ما با دانش و تجربه چندین ساله خود در صنعت کارتن سازی و جعبه سازی شما را در انتخاب کارتن مناسب یاری خواهند کرد.

برچسب‌ها:

مطالب مشابه

علامت خای روی بسته بندی

علامت‌‌های چاپی روی کارتن‌های بسته‌بندی به چه معناست؟

همه ما بارها علامت‌های روی کارتن‌های بسته‌بندی را دیده‌ایم. اما تاکنون به معنی و مفهوم این علائم توجه نکرده‌ایم. این علائم و نشانه‌های به کار رفته روی کارتن، هرکدام معانی…

 • ۲ مرداد ۱۴۰۲
 • 236
خواندن
انواع پرکاربرد چاپ در صنعت کارتن سازی و بسته بندی

آشنایی با انواع پرکاربرد چاپ و اهمیت آن در صنعت بسته بندی

آنچه امروزه مورد توجه مصرف‌کنندگان کالا و محصولات قرار می‌گیرد، طراحی و چاپ بسته بندی است که به موجب آن، ارزش و فروش محصول، افزایش پیدا می‌کند. صنعت چاپ، صنعتی…

 • ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳
 • 27
خواندن
cartoon plast e1699875208688

کارتن پلاست چیست مزایا و کاربرد آن کدام اند؟

در این بخش از وبلاگ شرکت کارتن سازی افراپک به معرفی یکی از انواع کارتن‌های مهم و پرکاربرد به نام کارتن پلاست خواهیم پرداخت. کارتن پلاست ورقی سبک و مستحکم…

 • ۲۶ آبان ۱۴۰۲
 • 265
خواندن
کارتن میوه صادراتی، انواع کارتن میوه، مزایای استفاده از کارتن میوه

هر آنچه باید از کارتن میوه صادراتی بدانید!

همه ما می‌دانیم که امروزه از کارتن برای بسته بندی انواعی از محصولات استفاده می‌شود. کارتن میوه صادراتی یکی از انواع کارتن‌های بسته بندی در صنعت کارتن سازی است که…

 • ۲۴ آذر ۱۴۰۲
 • 93
خواندن