کارتن سازی افرا پک

شرکت کارخانه کارتن سازی کرج کمالشهر

کارتن سه لایه چیست و کاربردهای آن کدامند؟

خرید کارتن سه لایه ارزان| تولید کارتن سه لایه
Rate this post

در دنیای امروز با گشترش تقاضای مردم و نیاز آن‌ها به بسته بندی، صنعت کارتن سازی و جعبه سازی به یکی از صنایع اساسی و حیاتی تبدیل شده است. از بسته بندی کالاهای مختلف گرفته تا ارسال ایمن محصولات، استفاده از جعبه‌ها و کارتن‌ها برای بسته بندی و حمل و نقل کالاها بسیار حائز اهمیت است. از این رو بیشتر مدیران کارنخانجات، در تلاش‌اند تا با تولید محصولات متنوع نیازهای مشتریان خود را برآورده سازند.

در صنعت کارتن سازی و جعبه سازی محصولات متنوعی به تولید می‌رسد؛ کارتن سه لایه یکی از پرکاربردترین انواع کارتن محسوب می‌شود. کارتن سه لایه از روی هم قرار گرفتن سه لایه کارتن به نام زیره، فلوت و رویه تهیه می‌شود.

کارتن‌ها باتوجه به هدف و کاربردشان طراحی و تولید می‌شوند. بسته بندی کالا روندی کاملا تخصصی می‌باشد که بسته بندی کارتنی شامل آن است. کارتن سه لایه از  متداول‌ترین انواع بسته بندی است که با برخورداری از استحکام مناسب در زمینه‌های متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از جمله محصولاتی که در شرکت کارتن سازی کرج به تولید می‌رسد، کارتن سه لایه است. در صورتیکه در انتخاب بسته بندی محصول خود سردرگم هستید و نمی‌دانید کدام نوع کارتن توانایی محافظت از محصولات شما را دارد، می‌توانید از خدمات مشاوره تخصصی رایگان شرکت افراپک استفاده نموده و با کارشناسان و مهندسان ما ارتباط برقرار نمایید.

 

کارتن سه لایه چیست؟

کارتن سه لایه چیست

همانطور که از نام آن پیداست کارتن سه لایه نوعی کارتن بسته بندی است که از روی هم قرار گرفتن سه لایه کاغذ با ضخامت متفاوت تولید می‌شود که این کاغذها در ردیف‌های موازی قرار می‌گیرند. تعداد لایهها نشان‌دهنده ضخامت و استحکام کارتن است.

تولید کارتن سه لایه به راحتی که گفته شد نیست، استفاده از فلوت، انتخاب نوع فلوت مناسب و یا ترکیب بندی آن‌ها از جمله کارهای تخصصی است که تنها یک کارتن ساز متخصص از آن‌ها مطلع می‌باشد.

کارتن‌های سه لایه به عنوان یکی از محبوب‌ترین جنس‌ها در صنعت بسته بندی شناخته می‌شود، به خصوص برای حمل و نقل و نگهداری محصولات.

کارتن سه لایه تشکیل شده از سه لایه رویه، فلوت و زیره است. به مقوا موج داری که در بین دو مقوای مسطح و صاف کارتن ۳لا قرار داد، فلوت گفته می‌شود. نوع فلوت مقواهایی که در ساخت کارتن سه لایه استفاده می‌شود متفاوت است. نوع فلوت، تعداد گام‌ها یا تراکم کنگره‌ها را نشان می‌دهد.

با توجه به ضخامت و استحکام قابل توجه کارتن سه لایه، از آن در موارد بسیاری همچون بسته بندی انواه میوه (با وزن اندک)، بسته بندی مرسولات پستی، کارتن مادر خرما، لوازم خانگی، الکترونیکی و دیگر موارد مشابه بهره گرفته می‌شود.

 

انواع کارتن سه لایه

در ساختار کارتن سه لایه در لایه میانی از کاغذ فلوت استفاده می‌شود که از نظر ارتفاع لایه فلوتینگ به موارد زیر تقسیم می‌شوند:

 •  فلوت B
 • فلوت C
 • فلوت E
 • فلوت F

 

تولید کارتن سه لایه

لایه زیرین و رویه که در ساخت کارتن سه لایه استفاده میشود، لاینر نام دارد که بصورت دو خط موازی که هیچگاه یکدیگر را قطع نمی‌کنند در خط دستگاه‌های ورق سازی که شامل مجموعه‌ای از تجهیزات و قطعات می‌باشد، قرار می‌گیرند.

برای ساخت کارتن سه لایه ابتدا لایه بالا و پایین مشخص می‌شود و سپس کارتن میانی و نوع فلوت آن مشخص می‌شود.

اولین نکته‌ای که در هنگام تولید کارتن سه لایه باید به آن توجه کرد، وزن و ویژگی‌های محصولی است که درون آن قرار خواهد گرفت، زیرا کارتن بسته بندی بسته به محصول و مواد و دمای مورد نیاز آن طراحی می‌شود.

توجه داشته باشید که جنس کاغذ فلوت و لاینر که بالا و پایین کاغذ فلوت را فرا گرفته‌اند نباید یکی باشد. برای ساخت ورق کارتن سه لایه بسته به میزان استحکامی که می‌خواهید، میتوانید نوع کاغذها و همچنین گراماژ آن را تغییر دهید.

 

کاربردهای کارتن سه لایه

کارتن سه لایه و بررسی ویژگی های آن

کارتن‌های سه لایه از استحکام و مقاومت مطلوبی برخوردار هستند و به همین دلیل در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند که برخی از آن عبارتند از:

 

ویژگی‌های کارتن سه لایه

استحکام بالا

کارتن سه لایه از ترکیب چندین لایه کاغذ تشکیل شده است، که باعث افزایش مقاومت و استحکام آن در برابر عواملی همچون ضربه، فشار و … می‌شود. کارتن سه لایه مناسب بسته بندی محصولاتی با وزن کم است.

 

سبک وزن

مقدار کمی از مواد جامد برای ساخت کارتن سه لایه استفاده می‌شود که باعث می‌شود وزن آن به ویژه در مقایسه با جعبه‌های سنگین‌تر، کاهش پیدا کند. این ویژگی باعث می‌شود کارتن سه لایه به عنوان یک گزینه مناسب برای حمل و نقل و ارسال محصولات شود.

 

مقاومت در برابر رطوبت

کارتن سه لایه با تشکیل لایه‌های کاغذی بینی و لانه‌ها، از رطوبت محصول درون آن را محافظت می‌کند. در نتیجه این نوع کارتن گزینه مناسبی برای بسته بندی محصولاتی است که نیازمند حفاظت در برابر رطوبت هستند.

 

ظاهری زیبا

کارتن سه لایه دارای رویه سفید است که ظاهری جذاب و زیبا را به آن می‌بخشد. همچنین این نوع کارتن بدون استفاده از انواع چاپ نیز ظاهری حرفه‌ای را به محصول شما القا می‌نمایند.

 

قیمت مناسب

در مقایسه با سایر اقلام بسته بندی مانند پلاستیک یا فلز، کارتن سه لایه ارزانتر است.

 

خاصیت چاپ پذیری

کارتن‌های سه لایه از خاصیت چاپ پذیری برخوردار هستند که بدون هیچ گونه محدودیتی می‌توانید طرح و نقش‌های متنوعی را بر روی بسته بندی چاپ نمایید.

همچنین استفاده از خلاقیت در طراحی و زیبا سازی بسته بندی، تاثیر بسزایی بر فروش شما خواهد داشت.

 

بازیافت پذیر بودن

کارتن سه لایه از مواد قابل بازیافت تهیه می‌شود، که پس از استفاده می‌توان آن را مجدداً بازیافت کرد. این ویژگی، کارتن سه لایه را به یک بسته بندی پایدار تبدیل می‌کند.

 

قیمت کارتن سه لایه

 

قیمت کارتن سه لایه بسته به نوع ورق‌های لاینر و فلوت استفاده شده در روند تولید، متفاوت است که در واقع اصلی‌ترین عامل در قیمت گذاری کارتن سه لایه هستند که نمی‌توان هزینه‌هایی ثابت را برای خرید و فروش ورق کارتن سه لایه تعیین کرد.

همانطور که گفته شد جنس و مواد اولیه سازنده انواع لاینرها و فلوت با هم متفاوت هستند. طبیعی است که فلوت تولید شده از مواد بازیافتی هزینه‌هایی کمتر نسبت به مواد اولیه با کیفیت و درجه یک دارد.

موارد دیگری که بر قیمت کارتن سه لایه موثر هستند شامل:

 • ابعاد کارتن
 • جنس کاغذ
 • چاپ
 • تعداد
 • و…

 

راهکاری برای کاهش قیمت کارتن سه لایه

در صنعت کارتن سازی در صورت خرید عمده از کارخانجات، قیمت محصولات به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

یکی از شگردهایی که می‌توانید برای کاهش هزینه‌های خرید کارتن سه لایه انجام دهید، ثبت سفارش بصورت عمده است. چرا که سفارشات کم تیراژ هزینه‌های بسیاری را برای تولیدکنندگان به بار می‌آوردند که در تولید عمده آن هزینه‌ها به حداقل رسیده و در نهایت موجب کاهش قیمت آن‌ها می‌شود.

 

خرید کارتن سه لایه از افراپک

در هنگام ثبت سفارش سعی کنید حتما نمونه‌ای از کالا یا محصولی را که قرار است درون بسته بندی قرار داده شود را در اختیار کارتن سازی قرار دهید. چرا که طراحی کارتن نسبت به ابعاد و وزن محصول انجام می‌شود. علاوه بر آن مشاوران فروش می‌توانند هزینه نهایی سفارشات را شما را محاسبه کرده و اعلام نمایند. و بعد از مرحله محاسبه قیمت ورق کارتن سه‌لایه، می‌توانید سفارش خود را انجام دهید. البته موارد دیگری نیز به قیمت کارتن تاثیر می‌گذارد که برای محاسبه دقیق باید اطلاعات را به درستی بررسی و ارائه نمایید.

 

کارتن سازی افراپک با بیش از دو دهه فعالیت مستمر در صنعت کارتن سازی و جعبه سازی قادر به ارائه طیف گسترده‌ای از محصولات بسته بندی نظیر انواع کارتن معمولی، کارتن سه لایه، کارتن پنج لایه، کارتن لمینتی و دیگر انواع کارتن می‌باشد. ما همواره در تلاشیم محصولاتی با کیفیت، با قیمتی مناسب به شما مصرف‌کنندگان عزیز عرضه نماییم.

برای برقراری ارتباط با واحد کارشناسان و مشاوران گروه تولیدی افراپک به صفحه تماس مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت نمایید. همچنین می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۵۶۶۱۹۶۱ تماس حاصل فرمایید.

برچسب‌ها:

مطالب مشابه

قفل جعبه بسته بندی و انواع آن

با قفل جعبه بسته بندی و انواع آن آشنا شوید!

قفل جعبه بسته‌بندی   در دنیای امروز برای حفاظت و نگهداری از ملزومات و همچنین کالاهای خود نیاز به بسته‌بندی داریم که بتواند از آن‌ها در برابر آسیب‌های احتمالی محافظت…

 • ۸ دی ۱۴۰۲
 • 136
خواندن
تولید کارتن کفش در کارتن سازی کرج

هر آنچه باید از کارتن کفش بدانید!

پیشرفت صنعت کارتن و بسته بندی  باعث تولید بسته بندی‌های متنوع برای محصولات گوناگون شده است. کارتن کفش یکی از انواع کارتن‌های بسته بندی است که با توجه به نوع…

 • ۲۲ دی ۱۴۰۲
 • 57
خواندن
علامت خای روی بسته بندی

علامت‌‌های چاپی روی کارتن‌های بسته‌بندی به چه معناست؟

همه ما بارها علامت‌های روی کارتن‌های بسته‌بندی را دیده‌ایم. اما تاکنون به معنی و مفهوم این علائم توجه نکرده‌ایم. این علائم و نشانه‌های به کار رفته روی کارتن، هرکدام معانی…

 • ۲ مرداد ۱۴۰۲
 • 243
خواندن
difference between digital and offset printing e1691163292838

چاپ افست چیست و کاربردهای آن کدامند؟

همه چیز در رابطه با چاپ افست امروزه در دنیا از روش‌های بسیاری برای چاپ بر روی انواع سطوح، استفاده می‌شود که انتخاب هر روش به عوامل مختلفی بستگی دارد….

 • ۹ مرداد ۱۴۰۲
 • 172
خواندن