کارتن سازی افرا پک

شرکت کارخانه کارتن سازی کرج کمالشهر

هر آنچه باید از کارتن میوه صادراتی بدانید!

کارتن میوه صادراتی، انواع کارتن میوه، مزایای استفاده از کارتن میوه
۵/۵ - (۱ امتیاز)

همه ما می‌دانیم که امروزه از کارتن برای بسته بندی انواعی از محصولات استفاده می‌شود. کارتن میوه صادراتی یکی از انواع کارتن‌های بسته بندی در صنعت کارتن سازی است که برای حفظ و نگهداری میوه و صیفی‌جات از آن استفاده می‌نمایند.

استفاده از کارتن میوه صادراتی یکی از روش‌های مقرون بصرفه برای حفاظت و نگهداری از میوه‌جات در برابر آسیب‌های احتمالی همچون پلاسیدگی، پوسیدگی و… می‌باشد.

با طراحی یک کارتن میوه صادراتی مناسب می‌توانید از محصولات خود در شرایط سردخانه‌ای و کانتینرهای صادراتی محافظت نمایید.

امروزه بسیاری از انواع میوه‌جات مرغوب به کشورهای همسایه صادر می‌شوند که برای حفاظت از آنها در شرایط گوناگون و مسافت‌های طولانی، باید از بسته بندی‌ استاندارد و تولید شده از مواد اولیه با کیفیت استفاده نماییم.

در این بخش از وبلاگ شرکت کارتن سازی کرج، به بیان اهمیت استفاده از کارتن برای بسته بندی انواع میوه و صیفی‌جات و همچنین اهمیت کارتن میوه صادراتی خواهیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر تا پایان این مقاله همراه شرکت کارتن سازی افرا پک باشید.

 

کارتن بسته بندی میوه

کارتن میوه چیست؟

یکی از دغدغه باغداران و صادرکنندگان میوه، تامین بسته بندی مناسب میوه است. مناسب بودن کارتن بسته بندی یعنی توجه به تمامی جنبه‌های بسته بندی مانند مقاومت، استحکام، استاندارد، هزینه، چاپ و… است. با توجه به این موضوع امروزه شاهد گسترس انواع کارتن میوه در بازار هستیم.

برای ارسال میوه‌ها به داخل و یا خارج از کشور، باید بسته بندی مناسبی بدین منظور طراحی و تولید گردد تا محصول بدون هیچ گونه آسیبی به دست خریدار نهایی برسد.

لازم بذکر است برای صادرات میوه به کشورهای دیگر، باید بیشتر به طراحی کارتن میوه اهمیت داد. زیرا قرار است میوه بسته بندی شده طی مسافت طولانی و گذر از شرایط آب و هوایی گوناگون به کشور مقصد برسد؛ پس باید در هنگام طراحی کارتن میوه صادراتی تمامی جوانب را مورد بررسی قرار داد.

 

کارتن میوه‌جات باید در ابعادی تولید شوند که به راحتی بر روی پالت‌های استاندارد قابل چینش باشند. همچنین بهتر است برای جابجایی آسان محصولات در کناره‌های کارتن میوه، دستگیره‌هایی تعبیه گردد.

همچنین می‌توان برای راحتی استفاده از کارتن میوه صادراتی، از جعبه‌های قفلی میوه استفاده نمود که بدون استفاده از چسب و منگنه، آماده بسته بندی می‌شوند.

در تولید کارتن میوه باید به کیفیت و دوام کارتن بسته بندی توجه نمایید و سعی کنید از متریال مرغوب برای ساخت آن استفاده نمایید.

در کنار دوام و کیفیت، شکیل و زیبا بودن کارتن میوه نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. یک کارتن میوه مناسب باید از تمامی این فاکتورها برخوردار باشد.

 

 

کارتن میوه صادراتی

همه شما از اهمیت محصولات صادراتی و همچنین بسته بندی آن آگاه هستید، صادرات یکی از راه‌های کسب درآمد بیشتر و دسترسی به بازارهای گسترده جهانی است که تولیدکنندگان با رعایت اصول آن می‌توانند به رونق کسب و کار و در نهایت، افزایش فروش محصولات خود دست یابند.

در صادرات میوه، استفاده از کارتن بسته بندی مناسب محصولات از نظر استراکچر و طراحی گرافیکی، حزف اول را می‌زند. زیرا میوه‌های صادراتی برای عرضه در بازارهای جهانی، باید از طراحی مجذوب کننده‌ای برخوردار باشند.

با توجه به اهمیت صادرات و نقش آن در افزایش فروش محصولات، لازم است از بسته بندی کاملا استاندارد با طراحی خاص استفاده نمایید.

حتی می‌توانید با رعایت اصول طراحی، کارتن میوه صادراتی را متناسب با فرهنگ و روحیات کشور مقصد طراحی نموده و در نتیجه به فروش بیشتر و همچنین تبلیغ برند خود کمک نمایید.

فراموش نکنید که استفاده از طرح‌‌های مدرن و بروز بر روی محصولات نوعی بازاریابی محصول تلقی می‌شود.

 

بررسی انواع کارتن میوه صادراتی

کارتن میوه صادراتی

کارتن میوه صادراتی را با توجه به آنکه چه میوه‌ای و چه مدت زمانی در کارتن نگهداری می‌شود، تقسیم بندی می‌نمایند. برای صادرات میوه‌جات به کشورهای همسایه باید از بسته بندی مقاوم، زیبا و در عین حال شکیل استفاده شود. میوه‌جات را می‌توان در کارتن‌های گوناگونی بسته بندی و به کشورهای دیگر ارسال کرد.

از جمله کارتن‌هایی که برای بسته بندی میوه مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از:

 

کارتن میوه تک ردیفه

کارتن میوه تک ردیفه به نوعی طراحی شده است که تنها یک ردیف میوه درون آن قرار گرفته می‌شود. این کارتن برای میوه‌هایی مانند هلو، خرمالو و… که بافت نرمی دارند و در صورت روی هم چیده شدن دچار له شدگی می‌شوند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

کارتن میوه دو ردیفه

طراحی کارتن میوه دو ردیفه مرتفع‌تر از سایر کارتن‌های میوه است که می‌توان تعداد بیشتری میوه را در دو ردیف درون آنها قرار داد. از این نوع کارتن برای بسته بندی میوه‌های مقاومی مانند سیب استفاده می‌شود.

 

کارتن میوه صادراتی پنج لایه

ورق کارتن 5 لا

این نوع کارتن یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین نوع کارتن میوه است که بدنه اصلی آن از ورق کارتن ۵ لایه تولید می‌شود.

ورق کارتن ۵ لایه از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است و به خوبی می‌تواند از محصول بسته بندی شده در شرایط و موقعیت‌های گوناگون محافظت نماید.

با استفاده از روش چاپ فلکسو و لمینت کارتن، می‌توانید بر روی کارتن میوه ۵ لایه طراح‌های متنوعی را چاپ نمایید.

 

 

کارتن میوه صادراتی درب و زیره

کارتن میوه صادراتی درب و زیره

برای بسته بندی منظم و شکیل محصولات خود می‌توانید از کارتن زیره و رویه استفاده کنید. در این کارتن میوه انواع میوه بصورت ردیفی چیده می‌شوند.

رویه این کارتن‌ها از ورق کارتن  ۳ لایه و کف آن از ورق ۵ لایه ساخته می‌شود. از این کارتن برای بسته بندی میوه‌های زیر استفاده می‌کنند.

برای ایجاد چاپ بر روی این کارتن صادراتی، می‌توانید از روش چاپ فلکسو و یا لمینت کارتن استفاده کنید.

 

 

کارتن میوه صادراتی درب کیبوردی

کارتن میوه صادراتی درب دار

 

کارتن‌های درب دار در صادرات میوه بسیار کاربرد دارند. همچنین امکان چاپ با کیفیت عالی بر روی این محصول وجود دارد.

از این نوع کارتن برای بسته بندی محصولاتی مانند پسته و زرشک استفاده می‌کنند که ظاهری بسیار شکیل به محصول می‌بخشد.

 

 

کارتن میوه صادراتی پلیت

کارتن میوه صادراتی پلیت

این نوع کارتن براساس طراحی سنتی انواع صندوق‌های سنتی ساخته شده است. در این بسته بندی زبانه‌هایی برای چفت شدن هر بسته بندی بر روی دیگری قرار داده شده است که سبب سهولت در جابجایی و انبارداری میوه‌ها می‌شود.

از این نوع کارتن میوه برای میوه‌های مقاومی همچون سیب استفاده می‌کنند. توجه داشته باشید که کارتن میوه پلیت را نمی‌توان برای مسافت‌های طولانی مورد استفاده قرار داد.

این بسته بندی بدلیل دیده شدن محصول و چیدمان مرتب میوه ها در کنار هم، بسیار پرکاربرد واقع شده است.

 

 

توجه به نوع میوه برای طراحی کارتن میوه صادراتی

در هنگام انتخاب بسته بندی میوه‌جات باید به نوع میوه توجه داشته باشید، چه برای صادر به خارج از کشور  و چه برای ارسال به شهرهای دیگر.

برخی از میوه جات آسیب پذیر هستند و در برابر کوچک‌ترین شرایطی دچار له شدگی می‌شوند و برخی دیگر مقاوم‌تر هستند و در شرایط گوناگون مقاومت بالاتری دارند.

بنابراین لازم است قبل از طراحی کارتن میوه صادراتی، نوع میوه‌ای که قرار است درون بسته بندی قرار گیرد را مشخص کنید و متناسب با آن کارتن را تهیه نمایید.

 

 

مزایای استفاده از کارتن میوه صادراتی

صادرات نقش بسیار مهمی در کسب و کار و سود آوری دارد. بنابراین اگر قصد برقراری تبادل با بازارهای سایر کشورها را دارید، لازم است به تمام مراحل کار از جمله اصول بسته بندی محصول توجه نمایید.

استفاده از بسته بندی جذاب و مناسب، سبب دیده شدن برند شما در خارح از مرزهای کشور می‌شود و علاوه بر همه اینها می‌توانید از این راه به بازاریابی و افزایش فروش محصول خود کمک نمایید.

 

استفاده از کارتن میوه صادراتی مزایایی در پی دارد که در ادامه آنها را شرح خواهیم داد.

 • حفظ کیفیت میوه‌ها در پروسه صادرات و تحویل
 • جلوگیری از له شدن و آسیب دیدن میوه‌ها حین انبار کردن و جابجایی
 • جلب بیشتر مشتری با استفاده از بسته بندی با طراحی و ظاهری زیبا و کاربردی
 • فراهم کردن فرصتی برای بسته‌بندی میوه‌ها با درجه‌بندی‌های مختلف
 • سهولت فرآیند توزیع جعبه‌ها

 

نکات خرید کارتن میوه صادراتی

خرید کارتن میوه صادراتی از اهمیت بسیاری برخوردار است که در هنگام خرید باید به برخی نکات مهم توجه نمایید تا بتوانید بسته بندی مناسبی را برای محصول خود انتخاب نمایید.

از جمله نکاتی که در هنگام خرید کارتن میوه باید رعایت کنید عبارتند از:

جنس کارتن: هنگام خرید کارتن بسته بندی میوه، به جنس آن توجه کنید. از جنس کارتن مقاوم و باکیفیت استفاده کنید تا بتوانید میوه را به خوبی حفظ کنید. از کاغذهای تقلبی و نازک خودداری کنید.

 

اندازه کارتن: اندازه کارتن نیز باید با اندازه میوه‌هایی که قصد بسته بندی دارید، سازگار باشد. اگر کارتن بزرگ‌تر از حجم میوه‌ها باشد، برخی از میوه‌ها آسیب می‌بینند. اگر کارتن کوچک‌تر از حجم میوه‌ها باشد، امکان خراب شدن آنها بیشتر است.

 

سختی و سازگاری کارتن: بررسی کنید که کارتن تحمل و وزن میوه‌ها را دارد یا خیر. همچنین مطمئن شوید که پایه و ساختار کارتن به قدر کافی محکم است تا میوه‌ها را در هنگام حمل و نقل محافظت کند.

 

تهویه‌ی هوا: برخی از کارتن‌های بسته بندی دارای تهویه‌ی هوا هستند که اجازه می‌دهند هوا به داخل کارتن نفوذ کند و میوه‌ها تنفس کنند. این امر می‌تواند باعث جلوگیری از تجمع رطوبت و تعفن میوه‌ها شود. بنابراین، در صورت امکان، از کارتن‌هایی با تهویه‌ی هوا استفاده کنید.

 

قیمت: مقایسه قیمت کارتن‌های مختلف از جمله عوامل مهم در خرید آنها است. همیشه به دنبال کیفیت و قیمت متعادل باشید و تنها به قیمت کم تمرکز نکنید.

 

دسترسی آسان: کارتن بسته بندی میوه باید دسترسی آسان به میوه‌ها را فراهم کند. بنابراین، مطمئن شوید که کارتن دارای سوراخ‌ها یا روزنه‌های کافی برای دسترسی به میوه‌ها است.

 

قوانین و مقررات: قبل از خرید کارتن بسته بندی میوه، با قوانین و مقررات مربوط به بسته بندی میوه در ناحیه یا کشور خود آشنا شوید. بعضی از میوه‌ها نیاز به بسته بندی خاصی دارند و ممکن است قوانین خاصی در مورد بسته بندی آنها وجود داشته باشد.

 

قیمت کارتن میوه صادراتی

 

قیمت گذاری بر روی کارتن به عوامل بسیاری بستگی دارد که با مشخص شدن جزئیات سفارش، تعیین می‌گردد. برخی از عوامل موثر بر قیمت کارتن میوه صادراتی شامل:

 • جنس ورق کارتن
 • ابعاد کارتن میوه
 • روش چاپ روی کارتن
 • تعداد رنگ بکار برده شده در چاپ

 

بنابراین می‌توان گفت هر چه میزان کیفیت مواد اولیه بکار برده شده در تولید کارتن میوه بالا باشد، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت.

برای مثال: قیمت چاپ کارتن لمینتی بیشتر از چاپ مستقیم روی ورق کارتن یا همان چاپ فلکسو است، بنابراین قیمت کارتن لمینتی نیز بیشتر خواهد بود.

 

برای دریافت مشاوره و یا اطلاع از لیست قیمت انواع کارتن، کارتن میوه صادراتی و… می‌توانید با در اختیار داشتن جزییات سفارش خود جنس کارتن، تعدا لایه ورق کارتن، ابعاد کارتن درخواستی و موارد دیگر، با کارشناسان و مشاوران واحد فروش شرکت کارتن ساری افراپک ارتباط برقرار نموده و از قیمت نهایی سفارش خود اطلاع حاصل نمایید.

 

شرکت کارتن سازی کرج کمالشهر همواره در تلاش است با استفاده از مرغوب‌ترین مواد اولیه در کنار بروز ترین تجهیزات، بسته بندی با کیفیت و در شأن شما هم‌میهنان عزیز را به بازار عرضه دهد.

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا ثبت سفارش کارتن می‌توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما، از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با مشاوران و کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید

برچسب‌ها:

مطالب مشابه

قفل جعبه بسته بندی و انواع آن

با قفل جعبه بسته بندی و انواع آن آشنا شوید!

قفل جعبه بسته‌بندی   در دنیای امروز برای حفاظت و نگهداری از ملزومات و همچنین کالاهای خود نیاز به بسته‌بندی داریم که بتواند از آن‌ها در برابر آسیب‌های احتمالی محافظت…

 • ۸ دی ۱۴۰۲
 • 136
خواندن
جعبه هارد باکس چیست؟

جعبه هارد باکس چیست؟ انواع و مزایای جعبه هارد باکس

تمامی افرادی که به نوعی با بسته بندی محصولات سر و کار دارند به خوبی با جعبه هارد باکس و انواع آن آشناییت دارند. جعبه هارد باکس که با نام…

 • ۵ آبان ۱۴۰۲
 • 151
خواندن
آشنایی با کاربردهای کارتن مقوایی

آشنایی با کاربردهای کارتن مقوایی!

در دنیای امروزی شاهد گسترش و توسعه صنعت کارتن و بسته بندی و اهمیت آن در زندگی هستیم. بطوریکه چرخ بسیاری از صنایع وابسته به صنعت کارتن سازی می‌باشد. با…

 • ۱۸ اسفند ۱۴۰۲
 • 101
خواندن
دستگاه تسمه کش کارتن و انواع آن

آشنایی با دستگاه تسمه کش کارتن و انواع آن

در فرآیند تولید کارتن، از دستگاه‌ها و ماشین آلات بسیاری استفاده می‌شود که هرکدام تکمیل کننده مراحل تولید هستند. یکی از انواع ماشین آلات مهم و کاربردی در صنعت کارتن…

 • ۱۴ بهمن ۱۴۰۲
 • 81
خواندن