کارتن سازی افرا پک

شرکت کارخانه کارتن سازی کرج کمالشهر

هر آنچه که باید از کارتن اسباب کشی بدانید!

کارتن اسباب کشی چیست؟‌ خرید کارتن اسباب کشی ۵ لایه
۵/۵ - (۲ امتیاز)

کارتن اسباب کشی یکی از ملزومات ضروری در هنگام جابجایی است.

امروزه افراد بسیاری بدلیل اجاره نشینی، محل کار و… مجبور به جابجایی و اسباب کشی هستند. مسئله مهمی که در هنگام اسباب کشی با آن روبرو خواهیم شد کارتن اسباب کشی مناسب برای بسته بندی لوازم و حفاظت از آن در هنگام جابجایی و بارگیری اثاثیه می‌باشد.

همه خانم‌ها در هنگام اسباب کشی با مشکل پیدا کردن کارتن مناسب برای بسته بندی اسباب مواجه هستند. برای بر طرف شدن این نگرانی می‌بایست قبل از اقدام به جمع کردن وسایل به دنبال کارتن اسباب کشی مناسب برای وسایل خود باشید. در واقع کارتن اسباب کشی مهم‌ترین قسمت در بسته بندی وسایل است.

 

باتوجه به اهمیت استفاده از کارتن در جابجایی و یا اسباب کشی، ما در این مقاله از شرکت کارتن سازی افرا پک ضمن بررسی کارتن اسباب کشی به بیان ویژگی‌ها و اهمیت این نوع کارتن خواهیم پرداخت تا شما عزیزان پس از مطالعه مطالب بتوانید جابجایی راحت و بی دغدغه ای را تجربه نمایید.

 

اهمیت خرید کارتن اسباب کشی

کارتن اسباب کشی

 

در هنگام جابجایی به آنچه بیش از هر چیزی نیاز خواهیم داشت کارتن اسباب کشی است.

استفاده از کارتن مناسب برای بسته بندی علاوه بر محافطت از وسایل و اثاث‎ها سبب نظم دهی به لوازم و سهولت فرآیند جابجایی می‌شود.

استفاده از کارتن اسباب کشی به شما این اطمینان را می‌دهد که لوازم بسته بندی شده در صحت کامل به مقصد خواهند رسید و حتی در حین جابجایی نیز اتفاقی برای وسایل درون بسته بندی نخواهد افتاد.

کارتن اسباب کشی باید آنقدر محکم باشد که توانایی تحمل وزن وسایل را داشته باشد. در صورت استفاده از کارتن بسته بندی ضخیم و مقاوم، لوازم و وسایل خود را در برابر آسیب‌های احتمالی بیمه می‌کنید.

بنابراین اگر قصد جابجایی منزل، محل کار و… را دارید، باید قبل از هرچیز به دنبال کارتن متناسب وسایل خود بگردید.

کارتن در ابعاد و ضخامت‌های متفاوت در بازار وجود دارد که شما باید کارتنی انتخاب نمایید که ضخامت و ابعاد مناسب با وسیله ای که می‌خواهید حمل کنید را داشته باشد.

در صنعت کارتن سازی از کارتن اسباب کشی با نام‌های دیگری نیز یاد می‌شود که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

 

چه کارتن‌هایی برای اسباب کشی مناسب هستند؟

هنگام انتخاب کارتن مقوایی برای اسباب کشی توجه به چند نکته بسیار لازم و ضروری است که در ادامه آنها را برای شما شرح خواهیم داد.

 

کارتن صخیم و مقاوم

کارتن ۵ لایه مناسب‌ترین نوع کارتن برای اسباب کشی است. زیرا این نوع کارتن از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است که برای محافظت و بسته بندی وسایل خود می‌توانید از آن استفاده نمایید.

 

ابعاد متناسب

علاوه بر این باید به این نکته توجه نمایید که کارتن اسباب کشی را باید متناسب با وزن و ابعاد وسیله‌ای که قرار است داخل آن قرار گیرد تهیه نمایید تا در جابجایی وسایل داخل کارتن مقوایی دچار آسیب نشوند.

 

کارتن نو و سالم

نکته مهم دیگر این است که برای جابجایی در اسباب کشی از کارتن‌های نو و سالم استفاده نمایید تا آسیبی به وسایل نرسد در غیر اینصورت به دلیل استحکام پایین و همچنین مناسب نبودن کارتن بسته بندی وسایل شما دچار آسیب خواهند شد.

 

انواع کارتن اسباب کشی کدام اند؟

خرید کارتن اسباب کشی

در صنعت کارتن سازی برای کارتن اسباب کشی از نام های دیگری نیز استفاده می نمایند که متناسب با کاربردشان مورد استفاده قرار می‌گیرند که برخی از آن‌ها عبارتند از:

کارتن پستی

کارتن پستی برای بسته بندی لوازمی که نیاز مراقبت کمتری دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

کارتن موزی

کارتن موزی کارتنی بسیار مستحکم و مقاوم است که برای بسته بندی کتاب، لوازم دکوری و… مناسب هستند.

 

کارتن زونکن

از این نوع کارتن اسباب کشی برای حمل و نقل اوراق اداری، مدارک، پوشه‌ها و… استفاده می‌شود.

 

کارتن مخصوص شکستی

برای بسته بندی لوازم شکستنی مانند ظروف، دکوری و… باید از کارتن‌هایی استفاده شود که کمترین آسیب به آن‌ها وارد شود.

 

کارتن آماده

از کارتن آماده برای بسته بندی وسایل سبک مانند بسته بندی سفارشات کارتن استفاده می‌شود.

 

کارتن خیلی بزرگ

کارتن‌هایی بسیار بزرگ در ابعاد مکعب مربع یا مکعب مستطیل هستند که برای اثاثیه بزرگ مانند لوازم برقی به کار برده می‌شوند.

 

کارتن زیپ دار

برای حمل وسایل کوچک و خورده ریز ها از کارتن‌های زیپ دار استفاده می‌شود.

 

همچنین کارتن‌های اسباب کشی متناسب با وسایل در سایزهای متفاوتی نیز تولید می‌شوند که شامل:

 

سایز خیلی بزرگ

این کارتن از ورق کارتن ۵لایه یا ۷لایه تولید می‌شود که برای بسته بندی وسایل حساس و بزرگ مانند لوازم برقی، لوستز و… مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

سایز متوسط

کارتن‌های سایز متوسط از ورق کارتن ۳ لایه و ۵ لایه تولید می‌شوند و به دلیل استحکام بالا برای وسایل شکستنی مانند ظروف آشپزخانه، سرویس غذا خوری و… مناسب هستند.

 

سایز کوچک

این کارتن‌ها از ورق کارتن ۳ لایه تشکیل می‌شوند و برای وسایل کوچک و ریز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

لازم به ذکر است که از میان همه موارد نام برده، مناسب‌ترین کارتن برای اسباب کشی کارتن ۵ لایه است که مقاومت و استحکام بالایی دارد و به خوبی می‌تواند از وسایل شما محافظت نماید.

 

ویژگی‌های کارتن اسباب کشی مناسب چیست؟

 • کارتن اسباب کشی بهتر است لایه‌های زیادی داشته باشد و درعین حال سبک باشند.
 • کارتن مناسب حمل وسایل باید جایگاهی برای قرار دادن دست داشته باشد تا به راحتی حمل شود.
 • کارتن بسته بندی حمل باید برچسبی حاوی اطلاعات وسایل درون بسته را داشته باشد. بهترین نوع دستگیره برای استفاده بر روی کارتن، دستگیره پلاستیکی است که قدرت بالایی برای حمل کارتن دارد.

 

تفاوت کارتن اسباب کشی با سایر کارتن‌ها چیست؟

وجود برخی مشخصه‌ها در کارتن اسباب کشی سبب شده است که این کارتن از سایر کارتن‌های مقوایی متمایز گردد.

از جمله مهم‌ترین این تفاوت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقاومت بالا کارتن اسباب کشی
 • قیمت مناسب نسبت به سایر کارتن‌ها
 • دوام بالا

 

قیمت کارتن اسباب کشی

در قیمت گذاری عوامل بسیاری موثر هستند. معمولا کارتن‌ها براساس سایز و نوع جنس ورق کارتن قیمت گذاری می‌شوند.

قیمت کارتن اسباب کشی متفاوت است که معمولا برخی شرکت‌ها این نوع کارتن را بصورت چندتایی و برخی بصورت دانه‌ای سفارش می دهند.

ارزش گداری و تعیین قیمت کارتون اسباب کشی مانند سایر کارتن‌های مقوایی بستگی عواملی چون تعداد لایه های ورق کارتن، جنس ورق، ابعاد و… دارد که پس از مشخص شدن جزئیات سفارش مشتری، قیمت مشخص می‌شود.

 

خرید کارتن اسباب کشی از کارتن سازی کرج

ما در شرکت کارتن سازی افرا پک با به کارگیری نیروی انسانی با تجربه و بروز ترین دستگاه‌ها همواره توانسته‌ایم نظر و اعتماد تولیدکنندگان و مصرف کنندگان زیادی را جذب نماییم.

شما نیز برای تهیه کارتن اسباب کشی متناسب با نیاز خود می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا مناسب‌ترین کارتن اسباب کشی را با ارزان‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت در هر جای کشور دریافت نموده و با اطمینان کافی وسایل و اسباب خود را حمل و جابجا نمایید.

 

سخن آخر

برای داشتن تجربه خوب در اسباب کشی و جابجایی، خوب است تمامی کارها را منظم و با برنامه پیش ببرید و از کارتن اسباب کشی مناسب استفاده کنید.

انواع مختلفی از کارتن اسباب کشی در ابعاد و ضخامت‌های مختلف در بازار وجود دارند که قیمت‌های متفاوتی با یکدیگر دارند و بهتر است به جای کارتن معمولی از آنها استفاده کنید.

 

 

امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله از وبلاگ افرا پک اطلاعات مفیدی را دراختیار شما بازدیدکنندگان عزیز قرار داده باشیم.

درصورت سفارش کارتن و یا درخواست مشاوره می‌توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما با مشاوران و کارشناسان شرکت کارتن سازی کرج کمالشهر ارتباط برقرار نمایید.

برچسب‌ها:

مطالب مشابه

rectangular egg cartons 6 mockup opened closed e1701791870377

هر آنچه باید از کارتن تخم مرغ بدانید!

کارتن تخم مرغ یکی دیگر از انواع محصولات پرکاربرد در صنعت کارتن سازی است که برای بسته بندی و محافظت از تخم مرغ مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به…

 • ۱۷ آذر ۱۴۰۲
 • 110
خواندن
هولوگرام0

چاپ هولوگرام چیست و انواع آن کدامند؟

در صنعت چاپ و بسته بندی روش‌های بسیاری برای چاپ روی بسته بندی محصولات وجود دارد که برای انتخاب باید با انواع آن آشناییت داشته باشید تا بتوانید بهترین روش…

 • ۱۲ آبان ۱۴۰۲
 • 143
خواندن
کارتن دایکاتی

کارتن دایکاتی چیست؟ انواع و کاربردهای آن کدامند؟

کارتن دایکاتی چیست؟ انواع و کاربردهای آن کدامند؟   امروزه شاهد آن هستیم که کارتن به عنوان یکی از مهم‌ترین و اصولی‌ترین روش بسته‌بندی و نگهداری انواع محصولات شناخته شده…

 • ۲۸ مرداد ۱۴۰۲
 • 193
خواندن
ورق کارتن

ورق کارتن چیست و انواع آن کدامند؟

در این بخش از وبلاگ کارتن سازی افراپک به دو پرسش زیر پاسخ خواهیم داد: ورق کارتن چیست؟ انواع ورق کارتن کدامند؟   ورق کارتن چیست و انواع آن کدامند؟…

 • ۱۵ مرداد ۱۴۰۲
 • 187
خواندن